Víte, že nejdražší zahradnictví je v průměru o 64 % dražší?

Majoránka zahradní

Akce
79 Kč
Předobjednávky na jaro 2025
Varianta
Možnosti doručení

Srovnání cen

onlinezahradnictvi.cz
Předobjednávky na jaro 2025
DOPRAVA 99 Kč, nebo ZDARMA od 1 499 Kč

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
16 600+ rostlin
16 600+ rostlin
s profi filtrací
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic
8 500+
8 500+
výdejen po celé ČR

Detailní popis produktu

Pěstování majoránky je poměrně snadné, a to jak v zahradě, tak i na balkoně nebo parapetu. Majoránka je aromatická bylina, která se často používá v kuchyni k dochucení pokrmů, zejména česnečky a bramboráků. Zde je návod, jak pěstovat majoránku:

1. Výběr místa: Majoránka potřebuje slunné a teplé místo. Vyberte si místo s dostatečným slunečním světlem, ideálně na jižní nebo jihozápadní straně.

2. Příprava půdy: Majoránka roste nejlépe v dobře propustné a mírně vlhké půdě. Přidejte kompost nebo humus do půdy, abyste zvýšili její úrodnost. Při pěstování v nádobě použijte kvalitní zahradní substrát.

3. Výsev nebo sazenice: Majoránku můžete pěstovat buď z semene, nebo si zakoupit sazenice. Pokud se rozhodnete pro výsev, proveďte ho na jaře, přibližně 6-8 týdnů před posledním mrazem. Sazenice lze vysadit ven na záhon nebo do nádob až po skončení mrazů.

4. Výsadba: Sazenice vysaďte ve vzdálenosti asi 20-30 cm od sebe, aby měly dostatek prostoru pro růst. Pokud pěstujete v nádobě, zvolte dostatečně velkou nádobu.

5. Zalévání: Udržujte půdu stále mírně vlhkou. Majoránka nepotřebuje příliš mnoho vody, a proto je důležité, aby půda nebyla přemokřená. Zalévejte při suchu, ale vyhýbejte se zálivkám, které by mohly způsobit hnilobu kořenů.

6. Hnojení: Majoránka nepotřebuje silné hnojení. Stačí pravidelně přidávat organický kompost do půdy. Pokud pěstujete v nádobě, můžete použít tekuté hnojivo na bylinky, ale postupujte podle návodu na obalu.

7. Řezání: Pravidelně zastřihávejte majoránku, aby se podpořil růst a získala se hustota rostliny. Listy můžete sbírat během celého vegetačního období. Lze také provádět radikálnější řez v létě, což pomůže vytvořit kompaktnější a bohatší keřík.

8. Zimní péče: Majoránka je citlivá na mrazy, takže pokud žijete v oblasti s chladnými zimami, zvažte přesun rostliny dovnitř na zimu. Můžete ji také pokrýt slámou nebo jiným izolačním materiálem, pokud rostlinku pěstujete venku.

Majoránka je skvělou bylinou pro pěstování doma a může být použita k ochucení různých pokrmů, jako jsou omáčky, polévky, masové pokrmy a saláty. Postupujte podle těchto tipů a budete mít čerstvou majoránku po celý rok.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinky a léčivky
Latinský název: Origanum majorana

Affiliate program

Vytvořil Shoptet & Shoptak.cz